נצפו לאחרונה

טיפול באבנים בכליות

אבנים בכליות או נפרוליתיאזיס היא מחלה המתאפיינת בהימצאות אבן אחת או יותר בכליות ובדרכי השתן. הן יכולות להיות בגדלים שונים ומסוגים שונים. כאשר האבנים חוסמות את מעבר השתן הן עלולות לגרום לכאבים עזים, שלל תסמינים ונזק לכליות. לאחר אבחון האבנים, מתאימים למטופל טיפול התלוי בגודל האבן, במיקומה, בסוג האבן, ובתסמינים. הטיפול כולל שינויים בתזונה והגברת תפוקת השתן על ידי הגברת שתיה, טיפול תרופתי במקרים הקלים, ריסוק אבנים על ידי גלי קול ואנדוסקופיה במקרים אחרים, ופעולה כירורגית זעיר פולשנית מהמותן במקרים של אבני כליה גדולות.
פרופ' משנה בעז מושקוביץ, מומחה באורולוגיה ומנהל היחידה לאנדואורולוגיה, במרכז הרפואי בני ציון, מסביר על שיטות הטיפול באבני כליה ודרכי השתן.

המרכז הרפואי בני ציון, חיפה: https://www.b-zion.org.il

קישורים מועילים:
האגודה לזכויות החולה בישראל: https://www.patients-rights.org
* * *

מטרתו של סרטון זה, מקצועי ככל שיהיה, הינה לספק מידע בלבד. הוא אינו מתיימר לשמש תחליף לאבחנה, לייעוץ פרטני או לטיפול רפואי מאת איש מקצוע מוסמך. המידע בסרטון מעודכן נכון לתאריך העלאתו לאתר. בנוסף, הוא עשוי לכלול תרגומים לשפות שונות, אלו עלולים לכלול טעויות תרגום. אין להתעלם מייעוץ רפואי פרטני, או לדחות טיפול וייעוץ רפואי, על סמך מידע אשר נצפה, נקרא או נשמע בסרטון זה. הסתמכות על מידע זה הינה באחריותכם בלבד.

תודה! אתה מוזמן לשתף את הסרטון עם חבריך!

לא אהבת את הסרטון הזה. תודה על שהבעת את דעתך!

נוסף לפני מאת Liem-vod
115 צפיות
מחפש מטפל בתחום? כנס לאינדקס מטפלים ויועצים מומלצים מבית אלטרנטיבלי
הקלד שם, או לחץ כאן