נצפו לאחרונה

רעלת הריון

ראיון מרגש ששודר בתוכנית לחיות טוב ביום רביעי 17.12.2008 בעקבות מחקר מדעי, שנערך בישראל על ידי צוות חוקרים בראשותם של פרופ' רון גונן, מהמרכז הרפואי בני ציון והפקולטה לרפואה של הטכניון וד"ר חמוטל מאירי מחברת הסטארט אפ דיאגנוסטיק טכנולוג'יס מיוקנעם. המחקר בדק את היעילות בחיזוי מוקדם של רעלת הריון.
רעלת הריון היא מחלה המופיעה בקרב כ 5,000 הריונות בישראל ומתאפיינת בעליה בלחץ הדם, הפרשה מוגברת של חלבון בשתן ובצקות קשות. המחלה מסכנת גם את העובר ועלולה לגרום לו לנזקים בלתי הפיכים ואפילו מוות. בקרב חלק מהנשים עלולה להיות גם פגיעה באברים ומערכות נוספות, כמו בכבד, בכליות, בעיניים, במוח וכן במערכת קרישת הדם. בחלק מהמקרים המחלה מאלצת את הרופאים לבצע לידה מוקדמת, הגורמת ללידת פג החשוף לסיכונים רבים.
בשורה משמחת לנשים בישראל, הבדיקה אושרה לאחרונה על ידי משרד הבריאות וחברת דיאגנוסטיק טכנולוג'יס נמצאת כבר במשא ומתן עם קופות החולים, על מנת להכניס את הבדיקה לסל בדיקות ההיריון המורחב של הביטוחים המשלימים. עד אז, ניתן לבצעה באופן פרטי באחד מסניפי מעבדות זר ברחבי הארץ, במחיר של 295 שקלים. ניתן לבצע את הבדיקה כחלק מבדיקות השגרה שהרופא ממליץ עליהן בתחילת ההריון, במסגרת הערכת המצב הראשונית, או לבצעה כבדיקה נלווית לבדיקות הסקר הביוכימי לתסמונת דאון בשליש הראשון להריון. נשים בהריון מוזמנות לקבל מידע נוסף באתר חברת הסטארט אפ הנמצא בכתובת www.pregenesys.co.il או באמצעות הטלפון שמספרו 04-9937722.

הכתבה מלווה את קמפיין יחסי הציבור של הבדיקה לחיזוי רעלת הריון

תודה! אתה מוזמן לשתף את הסרטון עם חבריך!

לא אהבת את הסרטון הזה. תודה על שהבעת את דעתך!

נוסף לפני מאת vod-galit
111 צפיות
תגיות
הריון, הריון ולידה, רעלת הריון
מחפש מטפל בתחום? כנס לאינדקס מטפלים ויועצים מומלצים מבית אלטרנטיבלי
הקלד שם, או לחץ כאן