נצפו לאחרונה

קוליטיס כיבית: תסמינים ודרכי אבחון

קוליטיס היא מחלה דלקתית כרונית של המעי, המתמקדת במעי הגס ובחלחולת ומשפיעה מאד על תפקוד המעיים. הדלקת גורמת למעי הגס להתרוקן בתדירות גבוהה והחולה בה חש תסמינים מגוונים, כגון: שלשול תכוף, שלשול ממושך, שלשול דמי, דם בצואה, דם בפי הטבעת, חוסר שליטה, התרוקנות לא מלאה וכאבי בטן בעוצמות שונות. המחלה עלולה להחמיר באופן הדרגתי, ולכן אבחון מוקדם וטיפול בזמן - יכולים למנוע החמרה זו, הבאה לידי ביטוי בסיבוכים ובקשיים תפקודיים שונים, שמשמעותם פגיעה באיכות החיים.
פרופ' רמי אליקים, מומחה לגסטרואנטרולוגיה ומנהל המכון הגסטרואנטרולוגי במרכז הרפואי שיבא, תל-השומר מפרט מהם התסמינים השכיחים של מחלת הקוליטיס, ומהם הסיבוכים היכולים להיגרם כתוצאה ממנה.

המרכז הרפואי שיבא תל-השומר: https://www.sheba.co.il
המכון למחלות דרכי העיכול: https://www.gastro.sheba.co.il

קישורים מועילים:
האגודה לזכויות החולה: https://www.patients-rights.org
העמותה לתמיכה בחולי קרוהן וקוליטיס בישראל: https://www.ccfi.co.il
* * *

מטרתו של סרטון זה, מקצועי ככל שיהיה, הינה לספק מידע בלבד. הוא אינו מתיימר לשמש תחליף לאבחנה, לייעוץ פרטני או לטיפול רפואי מאת איש מקצוע מוסמך. המידע בסרטון מעודכן נכון לתאריך העלאתו לאתר. בנוסף, הוא עשוי לכלול תרגומים לשפות שונות, אלו עלולים לכלול טעויות תרגום. אין להתעלם מייעוץ רפואי פרטני, או לדחות טיפול וייעוץ רפואי, על סמך מידע אשר נצפה, נקרא או נשמע בסרטון זה. הסתמכות על מידע זה הינה באחריותכם בלבד.

תודה! אתה מוזמן לשתף את הסרטון עם חבריך!

לא אהבת את הסרטון הזה. תודה על שהבעת את דעתך!

נוסף לפני מאת vod-galit
142 צפיות
תגיות
קוליטיס תסמינים, קוליטיס אבחון, קוליטיס טיפול
מחפש מטפל בתחום? כנס לאינדקס מטפלים ויועצים מומלצים מבית אלטרנטיבלי
הקלד שם, או לחץ כאן