פרקינסון: מאפיינים, גורמים ושכיחות

מחלת פרקינסון (בעברית: רטטת) היא מחלה ניוונית של מערכת העצבים המתרחשת כתוצאה מניוון מגוון רחב של תאים שונים, ומאופיינת בהפרעות מוטוריות טיפוסיות ופרוגרסיביות וכן שכיחות הפרעות שאינן במערכת התנועה כמו בחשיבה, מצב רוח, שינה, תחושה וכאב, כמו גם בכל התפקודים הנשלטים על ידי מערכת העצבים האוטונומית, כמו מתן שתן, תפקוד מיני, פעילות מעיים, איזון לחץ דם, הזעה ועוד. מדובר במחלה המתקדמת באיטיות תוך שהיא פוגעת בתפקודו של האדם, במערכות גופו וביכולותיו הפיסיות והקוגניטיביות. הסיבה למחלה אינה ידועה עדיין, אך ברור כי מדובר במחלה המתפתחת על רקע רגישות גנטית והשפעות סביבתיות. היא מאובחנת בעיקר באנשים גילאי 55 עד 65, וכ-10% מהחולים מאובחנים לפני גיל 50. בישראל מתמודדים כ-25,000 אנשים עם המחלה.
פרופ' ניר גלעדי, מומחה בנוירולוגיה, מנהל המחלקה לנוירולוגיה, מרכז המצוינות לאבחון וטיפול במחלת הפרקינסון והיחידה להפרעות תנועה במרכז הרפואי סוראסקי תל-אביב (איכילוב), מסביר על מאפייני המחלה, הגורמים לה ושכיחותה.

המרכז הרפואי סוראסקי תל-אביב (איכילוב): https://www.tasmc.org.il

קישורים מועילים:
האגודה לזכויות החולה: https://www.patients-rights.org
עמותת חולי פרקינסון בישראל: Www.parkinson.org.il
* * *

מטרתו של סרטון זה, מקצועי ככל שיהיה, הינה לספק מידע בלבד. הוא אינו מתיימר לשמש תחליף לאבחנה, לייעוץ פרטני או לטיפול רפואי מאת איש מקצוע מוסמך. המידע בסרטון מעודכן נכון לתאריך העלאתו לאתר. בנוסף, הוא עשוי לכלול תרגומים לשפות שונות, אלו עלולים לכלול טעויות תרגום. אין להתעלם מייעוץ רפואי פרטני, או לדחות טיפול וייעוץ רפואי, על סמך מידע אשר נצפה, נקרא או נשמע בסרטון זה. הסתמכות על מידע זה הינה באחריותכם בלבד.

תודה! אתה מוזמן לשתף את הסרטון עם חבריך!

לא אהבת את הסרטון הזה. תודה על שהבעת את דעתך!

483 צפיות
מחפש מטפל בתחום? כנס לאינדקס מטפלים ויועצים מומלצים מבית אלטרנטיבלי
הקלד שם, או לחץ כאן