נצפו לאחרונה

נוירופידבק- טיפול בהפרעת קשב וריכוז בלי ריטלין

https://www.drtal.co.il/
טיפול בנוירופידבק- טיפול בהפרעת קשב וריכוז ללא תרופות ועם תוצאות באמצעות שיטת נוירופידבק, לילדים ומבוגרים. ד"ר אילן טל, מנהל מרכז ד"ר טל, מסביר ומייעץ בחדשות ערוץ 2.


רק לאחרונה הודיע משרד הבריאות על זינוק במתן מרשמים לתרופות לטיפול בבעיות קשב וריכוז. אבל, חשוב לדעת שאפשר להגיע לתוצאות דומות של שיפור ביכולת הריכוז - באמצעים שאינם דורשים מרשם רופא.


טכנולוגיית הנוירו-פידבק, שפותחה במקור כדי לשפר את יכולות הקשב והריכוז, הוסבה לאחרונה גם לשימוש בקרב תלמידים. "לקחתי ריטלין, זה עזר אבל היה לא נעים", מספרת רעות אנקרי, תלמידה בת 14. "אין תחושת רעב, אתה רוב היום מבואס ומרגיש כמו רובוט", הוסיפה אנקרי, שסבלה בעקבות הריטלין מבעיות בכבד.

היתרונות והחסרונות של הטיפול

בימים אלה, רעות וילדים נוספים מגיעים לאימון או מתאמנים בביתם, כשהם מחוברים לאלקטרודות ורואים סרט או משחקים במחשב. ואיך מודדים את התוצאות? כאשר האלקטרודות שמחוברות למוח ולאוזניים מדווחות על רמת ריכוז גבוהה, הסרט והמשחק מואר - אחרת המסך מחשיך עד שחוזרים לרמת הריכוז הרצויה.

ד"ר אילן טל אמר כי השיטה הוכחה כיעילה, אבל יש לה גם חסרונות. "היא דורשת אימון ותרגול. בכל פעם מחדש צריך לאמן את המוח כדי ללמד אותו לזוז למקום המרוכז". אז במקביל לריטלין, יש לזכור שיש דרכים לא פחות יעילות שאינן מצריכות מרשם רופא - ואף יכולות להיות מהנות.

תודה! אתה מוזמן לשתף את הסרטון עם חבריך!

לא אהבת את הסרטון הזה. תודה על שהבעת את דעתך!

נוסף לפני מאת vod-galit
169 צפיות
מחפש מטפל בתחום? כנס לאינדקס מטפלים ויועצים מומלצים מבית אלטרנטיבלי
הקלד שם, או לחץ כאן