נצפו לאחרונה

מחלת קרוהן: מאפיינים, גורמים ושכיחות

מחלת הקרוהן הינה מחלת מעי דלקתית כרונית (מתמשכת) אשר יכולה לערב את מערכת העיכול לכל אורכה וכן אברים שמחוץ למערכת העיכול. זוהי מחלה בה פעילות מערכת החיסון גורמת לנזק משני ברקמת המעי. הסיבות לפעילות בלתי מבוקרת זו אינן ברורות כמו גם הגורמים המעוררים את פעילותה. המחלה גורמת לפגיעה במערכת העיכול, מתאפיינת בשלשולים, כאבי בטן, עייפות וירידה במשקל, ואם אינה מאובחנת ומטופלת בזמן, היא עלולה להחמיר בהדרגה עד גרימת קשיים תפקודיים שונים, אשפוזים ואף ניתוחים. מסיבות אלו, מחלה זו היא בעלת השפעה רבה על איכות חייהם של המתמודדים עימה.
פרופ' יהודה חוברס, מומחה לגסטרואנטרולוגיה ומנהל המכון הגסטרואנטרולוגי, במרכז הרפואי רמב"ם, מסביר מהי מחלת הקרוהן, מהי שכיחותה, ומהם הגורמים המובילים להתפתחותה.

המרכז הרפואי רמב"ם: https://www.rambam.org.il

קישורים מועילים:
האגודה לזכויות החולה: https://www.patients-rights.org
עמותת חולי הקרוהן והקוליטיס בישראל: https://www.ccfi.co.il
* * *

מטרתו של סרטון זה, מקצועי ככל שיהיה, הינה לספק מידע בלבד. הוא אינו מתיימר לשמש תחליף לאבחנה, לייעוץ פרטני או לטיפול רפואי מאת איש מקצוע מוסמך. המידע בסרטון מעודכן נכון לתאריך העלאתו לאתר. בנוסף, הוא עשוי לכלול תרגומים לשפות שונות, אלו עלולים לכלול טעויות תרגום. אין להתעלם מייעוץ רפואי פרטני, או לדחות טיפול וייעוץ רפואי, על סמך מידע אשר נצפה, נקרא או נשמע בסרטון זה. הסתמכות על מידע זה הינה באחריותכם בלבד.

תודה! אתה מוזמן לשתף את הסרטון עם חבריך!

לא אהבת את הסרטון הזה. תודה על שהבעת את דעתך!

נוסף לפני מאת vod-galit
76 צפיות
תגיות
קרוהן תסמינים, קרוהן אבחון, קרוהן טיפול
מחפש מטפל בתחום? כנס לאינדקס מטפלים ויועצים מומלצים מבית אלטרנטיבלי
הקלד שם, או לחץ כאן