נצפו לאחרונה

מה הם בקעים בדופן הבטן וכיצד מטפלים - בקע טבורי

לפרטים ויצירת קשר: https://gideon-sroka.co.il
טלפון מרפאה: 058-6268118
-------
מה זה בקע ואיך מטפלים
אחת הבעיות הנפוצות ביותר המצריכות טיפול ניתוחי היא בקע בדופן הבטן. המקומות השכיחים הם מפשעות (בעיקר אצל גברים), טבור, וצלקות ניתוחיות.
היום נדבר על בקעים ונבין אילו סוגי טיפולים קיימים.
שלום, שמי גדעון סרוקה ואני מנהל היחידה לכירורגיה לפרוסקופית במרכז הרפואי בני ציון.
בקע / הרניה / שבר – מילים נרדפות לתיאור של פגם בדופן הבטן שעלול לגרום לכאב, אי נוחות, ולעיתים גם לבעיה קשה יותר של כליאת תוכן מחלל הבטן ללא יכולת שחרור.
איך מאבחנים בקע? ברוב המקרים בדיקה ידנית של כירורג מיומן מספיקה, ולא צריך US ו CT . לעיתים נדירות יותר רופאים ממששים משהו והאבחנה אינה ברורה – ואז יש צורך בבדיקות הדמייה.
במידה ואובחן בקע -הדרך היחידה לתקנו – הינה בניתוח.
העיקרון של הניתוח פשוט – מחזירים את מה שבולט החוצה למקומו בבטן – ואז מתקנים את הדופן – ברוב המקרים רצוי לשים רשת. הרשתות מורכבות מחומרים סינטטים והגוף בונה לתוכן את רקמת החיבור ליצירת דופן חדשה וחזקה.
אני ממליץ על תיקון לפרוסקופי של בקעים – במפשעה, בטבור, או בצלקות הניתוחיות.
בתיקון הלפרוסקופי אני נכנס בשלושה חתכים קטנים באיזור מרוחק מהבקע עצמו, ומניח את הרשת בחלק הפנימי של דופן הבטן – בדומה לתיקון פנצ'ר ע"י טלאי מתוך הצמיג ולא מבחוץ. יש בגישה הזו יתרון פיזיקלי ברור על פני הנחה של הרשת מבחוץ בגישה פתוחה.
יתרונות נוספים של הגישה הלפרוסקופית הם כאבים פחותים והחלמה מהירה יותר, ובנוסף ההמנעות מחתכים ניתוחיים גדולים העלולים להזדהם.
מתי בכל זאת כדאי להינתח בגישה פתוחה? בבקע מפשעתי היתרון הגדול של הגישה הפתוחה הוא שניתן לבצע את הניתוח בהרדמה אזורית ואין הכרח בהרדמה כללית.
חשוב לזכור – ניתוח לתיקון בקע הוא ניתוח שבא למנוע סיבוכים בעתיד: הסיבוך המסוכן ביותר הינו כליאה של לולאת מעי בתוך הבקע. המתבטאת בכאבי בטן חריפים, ולעיתים הקאות ועלולה לגרום לנמק במעי. זהו מצב חירום המחייב פניה מיידית למיון, וביצוע ניתוח באופן דחוף. לא ניתן לדעת מראש למי זה יקרה ומתי.
אני ממליץ לא לחכות. בכל מקרה של ספק חשוב להיבדק. ובמידה ואובחן בקע נחליט ביחד על הגישה הטיפולית המתאימה לכם .
אתם מוזמנים לפנות אלי ואשמח לחזור אליכם בהקדם.

תודה! אתה מוזמן לשתף את הסרטון עם חבריך!

לא אהבת את הסרטון הזה. תודה על שהבעת את דעתך!

נוסף לפני מאת vod-galit
310 צפיות
תגיות
בקע טבורי תסמינים, בקע טבורי אבחון, בקע טבורי טיפול
מחפש מטפל בתחום? כנס לאינדקס מטפלים ויועצים מומלצים מבית אלטרנטיבלי
הקלד שם, או לחץ כאן