נצפו לאחרונה

דלקת מפרקים שגרונתית: מאפיינים, גורמים ושכיחות

דלקת מפרקים שגרונתית היא מחלה אוטואימונית, כלומר מחלה דלקתית רב-מערכתית, הפורצת כאשר מערכת החיסון, מסיבה בלתי ברורה, תוקפת את המפרקים ורקמות נוספות, ומתפתחת בהם דלקת כרונית. הדלקת גורמת לאדמומיות, נפיחות, חום וכאבים, ובהמשך גם לנזק מתמשך לסחוס ולעצמות. מצב זה, אם אינו מאובחן ומטופל בזמן, עלול להוביל למוגבלויות שונות ואף לנכות קבועה. מסיבות אלו, מחלה זו היא בעלת השפעה רבה על איכות חייהם של הסובלים ממנה.
פרופ' יצחק רוזנר, מומחה בראומטולוגיה, מנהל היחידה הראומטולוגית, במרכז הרפואי בני ציון, מתאר את הגורמים והמאפיינים למחלה.

המרכז הרפואי בני ציון: https://www.b-zion.org.il

קישורים מועילים:
האגודה לזכויות החולה: https://www.patients-rights.org
עמותת "מפרקים צעירים": https://www.mifrakim.org.il
עמותת "עינבר": https://www.inbar.org.il
* * *

מטרתו של סרטון זה, מקצועי ככל שיהיה, הינה לספק מידע בלבד. הוא אינו מתיימר לשמש תחליף לאבחנה, לייעוץ פרטני או לטיפול רפואי מאת איש מקצוע מוסמך. המידע בסרטון מעודכן נכון לתאריך העלאתו לאתר. בנוסף, הוא עשוי לכלול תרגומים לשפות שונות, אלו עלולים לכלול טעויות תרגום. אין להתעלם מייעוץ רפואי פרטני, או לדחות טיפול וייעוץ רפואי, על סמך מידע אשר נצפה, נקרא או נשמע בסרטון זה. הסתמכות על מידע זה הינה באחריותכם בלבד.

תודה! אתה מוזמן לשתף את הסרטון עם חבריך!

לא אהבת את הסרטון הזה. תודה על שהבעת את דעתך!

נוסף לפני מאת vod-galit
116 צפיות
תגיות
דלקת פרקים שגרונית - ראומטואיד ארטריטיס תסמינים, דלקת פרקים שגרונית - ראומטואיד ארטריטיס אבחון, דלקת פרקים שגרונית - ראומטואיד ארטריטיס טיפול
מחפש מטפל בתחום? כנס לאינדקס מטפלים ויועצים מומלצים מבית אלטרנטיבלי
הקלד שם, או לחץ כאן