נצפו לאחרונה

אפילפסיה: מאפיינים, גורמים ושכיחות

אפילפסיה היא מחלה התקפית המערבת את המוח. המחלה מתבטאת בליקוי נוירולוגי המתרחש מדי כמה זמן, במהלכו הפעילות החשמלית במוח משתבשת ופועלת בדרך מופרזת, בלתי תקינה ובלתי סדירה. מצב זה גורם למגוון תסמינים, המתחילים עם ראשיתו של השיבוש באותות החשמליים במוח וחולפים בסיומו. שיבוש זה מכונה התקף אפילפטי והוא מתייחס למשך הזמן בו מתרחש השיבוש ומופיעים התסמינים. כל אחד יכול לחוות התקף אפילפטי במהלך חייו, אך מי שחווה התקפים חוזרים ונשנים, סביר שיאובחן כחולה אפילפסיה.
פרופ' מירי נויפלד, נוירולוגית ומומחית לאפילפסיה, מנהלת היחידה ל EEG ואפילפסיה, במרכז הרפואי תל-אביב, מסבירה על המחלה, הגורמים לה ומאפייניה.

המרכז הרפואי סוראסקי תל-אביב (איכילוב): https://www.tasmc.org.il

קישורים מועילים:
האגודה לזכויות החולה: https://www.patients-rights.org
איל - אגודה ישראלית לאפילפסיה: https://www.epilepsy.org.il
* * *

מטרתו של סרטון זה, מקצועי ככל שיהיה, הינה לספק מידע בלבד. הוא אינו מתיימר לשמש תחליף לאבחנה, לייעוץ פרטני או לטיפול רפואי מאת איש מקצוע מוסמך. המידע בסרטון מעודכן נכון לתאריך העלאתו לאתר. בנוסף, הוא עשוי לכלול תרגומים לשפות שונות, אלו עלולים לכלול טעויות תרגום. אין להתעלם מייעוץ רפואי פרטני, או לדחות טיפול וייעוץ רפואי, על סמך מידע אשר נצפה, נקרא או נשמע בסרטון זה. הסתמכות על מידע זה הינה באחריותכם בלבד.

תודה! אתה מוזמן לשתף את הסרטון עם חבריך!

לא אהבת את הסרטון הזה. תודה על שהבעת את דעתך!

נוסף לפני מאת vod-galit
171 צפיות
תגיות
אפילפסיה תסמינים, אפילפסיה אבחון, אפילפסיה טיפול
מחפש מטפל בתחום? כנס לאינדקס מטפלים ויועצים מומלצים מבית אלטרנטיבלי
הקלד שם, או לחץ כאן