נצפו לאחרונה

אלצהיימר: מאפיינים, גורמים ושכיחות

מחלת אלצהיימר היא מחלה ניוונית מתקדמת של מערכת העצבים המרכזית, הנפוצה בעיקר בקרב קשישים, אך עלולה לפגוע גם בגיל צעיר יותר. היא באה לידי ביטוי בניוון איטי ומתמשך של תאי העצב במוח, עד למותם, ומתאפיינת בירידה של היכולות הקוגניטיביות (השכליות). עם התמשכות הניוון המוחי, נפגעת גם הפעילות המוטורית של החולה ובשלבים המתקדמים של המחלה, המתמודדים עימה זקוקים לסיוע בביצוע כל הפעולות התפקודיות. סיבוכים שונים כמו מחלות זיהומיות או פצעי לחץ מהווים גורמי תמותה מובילים מהמחלה.
פרופ' זאב מינר, מנהל מרפאה נוירוגריאטרית וזיכרון, מחלקת שיקום -המרכז הרפואי הדסה עין כרם, מסביר על מאפייני המחלה, הגורמים לה ושכיחותה.

המרכז הרפואי הדסה עין כרם: https://www.hadassah.org.il

קישורים מועילים:
האגודה לזכויות החולה: https://www.patients-rights.org
* * *

מטרתו של סרטון זה, מקצועי ככל שיהיה, הינה לספק מידע בלבד. הוא אינו מתיימר לשמש תחליף לאבחנה, לייעוץ פרטני או לטיפול רפואי מאת איש מקצוע מוסמך. המידע בסרטון מעודכן נכון לתאריך העלאתו לאתר. בנוסף, הוא עשוי לכלול תרגומים לשפות שונות, אלו עלולים לכלול טעויות תרגום. אין להתעלם מייעוץ רפואי פרטני, או לדחות טיפול וייעוץ רפואי, על סמך מידע אשר נצפה, נקרא או נשמע בסרטון זה. הסתמכות על מידע זה הינה באחריותכם בלבד.

תודה! אתה מוזמן לשתף את הסרטון עם חבריך!

לא אהבת את הסרטון הזה. תודה על שהבעת את דעתך!

467 צפיות
מחפש מטפל בתחום? כנס לאינדקס מטפלים ויועצים מומלצים מבית אלטרנטיבלי
הקלד שם, או לחץ כאן