נצפו לאחרונה

יוגה - יוגה קלאסית

השמש והירח, 'הא' ו-'תה' בסנסקריט, העניקו את שמם לשיטה העתיקה ביותר בעולם להתפתחות אישית מלאה -- ההאת'ה יוגה, שיטה הפועלת בצורה הוליסטית על הגוף, ההכרה והרוח. המילה יוגה עצמה פירושה אחדות -- אחדות עם הטבע אחדות עם היקום ואחדות בין ותוך האדם עצמו.
יוגה הינה מדע חי שפותח לאורך אלפי שנים ועדיין ממשיך בתהליך צמיחתו, על פי דרישות הזמן.
היוגים הקדומים השתמשו בעצמם כמעבדה לשם רכישת התובנות על הקשרים העדינים בין הגוף לנפש, לשם הבנת מהותנו הפנימית ביותר.
על סמך תגליותיהם הם פיתחו שיטה ייחודית אותה יכלו ללמד לאחרים והנוגעת בכל האספקטים של החיים, מהרובד הפיזי דרך הרבדים האנרגטיים, הרגשיים, המוסריים, האינטלקטואליים והרוחניים.
לשם בריאות הם פיתחו תרגולים פיסיים ותזונה הרמונית. לשם אנרגיה הם פיתחו טכניקות נשימה מיוחדות. לאורח חיים בריא הם פיתחו קווים מנחים של מוסר והתנהגות ולשלוות נפש הם פיתחו טכניקות הרפייה ומדיטציה.
סוומי וישנו דיבננדה, מהמורים הראשונים שהביאו את הידע המקיף הזה למערב, פישט אותו לחמישה עקרונות בסיסיים: תרגול נכון, נשימה נכונה, הרפיה נכונה, תזונה נכונה חשיבה חיובית ומדיטציה.
תרגול נכון מזרים בצורה איכותית את הדם והלימפה ומעניק גירוי ייחודי למערכת בלוטות. ההפרשה ההורמונלית. תרגול נכון מפתח בצורה מאוזנת את כל השרירים מבלי לשים עומס יתר על אף אחד מאברי הגוף וללא יצירת עייפות שרירים או קוצר נשימה.
נשימה נכונה כוללת נשימות עדינות וארוכות המנצלות בצורה איכותית את קיבולת הריאות. בצורה כזאת הנשימה הופכת לעזר מושלם לתרגול אנו שואפים במאמץ ונושפים בהרפייה.
הנשימה מבוצעת דרך האף, כך שהיא זוכה לחימום ולסינון ראוי. הנשימה איטית וקצובה כך שהגוף אף פעם לא מגיע למצב או ניכנס למתח מחוסר בחמצן.
הרפייה נכונה משחררת את הגוף וההכרה ממתחים מיותרים.
תזונה נכונה מעניקה הזנה ראויה ובריאה. זוהי תזונה המביאה להרמוניה בין הגוף לטבע. היא אינה מגרה ומעמיסה על הגוף ומצד שני עוזרת לבניית הכרה יציבה. התזונה היוגית הינה צמחונית ומבוססת על ירקות, פירות דגנים וקטניות, אגוזים ומוצרי חלב.
חשיבה חיובית הינה עזר חשוב לכל אתגר שבחיים. היא חשובה במיוחד כאשר מדובר בתהליכים עמוקים וארוכים. לעיתים גם בתרגול היוגה יראה לנו כי שום התקדמות אינה מתרחשת, אך הגישה החיובית תעזור לנו להתגבר על תקופת המבחן ולהשיג את מטרותינו.
החשיבה החיובית שומרת אותנו שמחים. היא מאפשרת לנו להיפתח לאחרים וליצור קשרים ויחסים בריאים עם אחרים.
אם הגוף גמיש ובריא, אם הנשימה יציבה ורגועה, אנו מסוגלים למדוט ולהגיע לחוויה העמוקה של מהותנו הרוחנית ולהרגיש את החיבור שלנו עם כל הבריאה.
כל אחד יכול לתרגל יוגה מילדות ועד גיל הזהב. היתרונות הם עצומים -- אין צורך בעזרים מיוחדים או ידע מוקדם. את התרגול ניתן לבצע ביחידות או בקבוצה.
התרגולים יכולים להיות פשוטים ומאתגרים על פי בחירתכם וחשוב מכל - אין ביוגה תחרות, כל אדם מתקדם בקצב האישי שלו, מוסיף על הגמישות, החוזק, השלווה והשמחה, אפילו כבר מן השלבים הראשונים.

אנו מזמינים אתכם לחוות בעצמכם,

03-6961810 www.sivananda.co.il

תודה! אתה מוזמן לשתף את הסרטון עם חבריך!

לא אהבת את הסרטון הזה. תודה על שהבעת את דעתך!

נוסף לפני מאת vod-galit
133 צפיות
קטגוריה
יוגה ומדיטציה
תגיות
יוגה, תרגול יוגה
מחפש מטפל בתחום? כנס לאינדקס מטפלים ויועצים מומלצים מבית אלטרנטיבלי
הקלד שם, או לחץ כאן