נצפו לאחרונה

טיפולי שיניים/מחלת חניכיים/דלקת חניכיים/ מניעה וטיפול

טיפולי שיניים/השתלות שיניים/שיקום הפה. מחלת חניכיים מניעה וטיפול. סקירת רופא שיניים מומחה ד"ר איתן מיזיריצקי. מהי מחלת חניכיים? מחלת חניכיים היא מצב בו חיידקים הנאגרים על פני דופן השורש מפרישים רעלנים הגורמים להיווצרות כיס חניכיים. כל מחלת חניכיים מתחילה מדלקת חניכיים (GINGIVITIS), מצב בו עקב צחצוח לקוי או גורמים מקומיים נוספים נוצרת אדמומיות ודימום מן החניכיים. במקרים אלה ניתן להבחים בדרך כלל במשקע הנקרא "פלאק", רובד חיידקים על פני שטח השורש. מצב זה הינו נפוץ מאוד בקרב רבים, אולם אם הוא אינו מטופל עלול אותו רובד חיידקי להסתייד ונוצרת שכבת אבנית.

האבנית היא שכבה של חיידקים מתים ושאריות מזון ומינרלים. זהו אזור מועדף על חיידקים חדשים הנדבקים אל אבנית זו ו"נהנים" מחסינותה של האבנית מפני מברשות שיניים ואף צחצוח קפדני.בניגוד לפלאק, אותו ניתן להסיר בקלות, את האבנית רק רופא או שיננית יכולים להסיר.

החיידקים החדשים הללו, המונים למעלה מ-300 סוגים שונים, גורמים להפרשת רעלנים והעמקת כיס החניכיים, משום שהם מפריעים לחיבור בין השן לחניכיים העוטפות אותה. לבסוף אחיזת השן נחלשת ומתחילה להיות ניידת וכואבת. אם הבעיה אינה נפתרת בזמן - השן תיעקר.

למידע נוסף, בקרו באתר הבית

https://www.teeth.co.il

============================

תודה! אתה מוזמן לשתף את הסרטון עם חבריך!

לא אהבת את הסרטון הזה. תודה על שהבעת את דעתך!

נוסף לפני מאת vod-galit
200 צפיות
תגיות
רפואת שיניים, טיפולי שיניים, מחלת חניכיים, דלקת חניכיים
מחפש מטפל בתחום? כנס לאינדקס מטפלים ויועצים מומלצים מבית אלטרנטיבלי
הקלד שם, או לחץ כאן