נצפו לאחרונה

וירוס ה HCV והפטיטיס C: תסמינים ודרכי אבחון

הפטיטיס C הידועה גם בשמות צהבת מסוג C או דלקת כבד נגיפית מסוג C, היא מחלה מדבקת, הנגרמת על ידי וירוס ה-HCV ומועברת בדרכים שונות באמצעות מגע עם דם נגוע. המחלה העלולה להיות קטלנית ללא טיפול, שכן לאחר ההידבקות בנגיף, רבים מהחולים ייפתחו דלקת כבד כרונית, המתפתחת באיטיות, אך עלולה להוביל לתחלואה קשה (שחמת כבד, סרטן כבד) ועד לחוסר תפקוד מוחלט של הכבד. הסכנה הגדולה הטמונה בהידבקות בנגיף היא היעדר התסמינים הנלווים להידבקות ולתחלואה, עובדה המקשה על הגילוי המוקדם של המחלה. לפיכך, מומלץ לכל המשתייכים לאוכלוסיות בסיכון, לבצע בדיקת אבחון לקיום המחלה, ביניהם: אזרחי ישראל שקיבלו תרומת דם לפני שנת 1992, עולים ממדינות חבר העמים, אנשים שעשו קעקועים ואנשים שעושים שימוש במחטים לא סטריליות (משתמשי סמים).
פרופ' אלי צוקרמן, מומחה למחלות כבד ומנהל היחידה למחלות כבד, במרכז הרפואי כרמל, מסביר על התסמינים שגורמת דלקת כבד נגיפית מסוג C, לאחר שכבר פגעה בכבד, ומהן הדרכים לגלותה מוקדם ככל הניתן.

המרכז הרפואי כרמל: https://hospitals.clalit.co.il/hospitals/Carmel

קישורים מועילים:
האגודה לזכויות החולה: https://www.patients-rights.org
עמותת חץ- ארגון ישראלי לבריאות הכבד .https://www.hetzliver.org
עמותת מושתלי כבד: https://www.livertrans.org.il
* * *

מטרתו של סרטון זה, מקצועי ככל שיהיה, הינה לספק מידע בלבד. הוא אינו מתיימר לשמש תחליף לאבחנה, לייעוץ פרטני או לטיפול רפואי מאת איש מקצוע מוסמך. המידע בסרטון מעודכן נכון לתאריך העלאתו לאתר. בנוסף, הוא עשוי לכלול תרגומים לשפות שונות, אלו עלולים לכלול טעויות תרגום. אין להתעלם מייעוץ רפואי פרטני, או לדחות טיפול וייעוץ רפואי, על סמך מידע אשר נצפה, נקרא או נשמע בסרטון זה. הסתמכות על מידע זה הינה באחריותכם בלבד.

תודה! אתה מוזמן לשתף את הסרטון עם חבריך!

לא אהבת את הסרטון הזה. תודה על שהבעת את דעתך!

נוסף לפני מאת vod-galit
289 צפיות
מחפש מטפל בתחום? כנס לאינדקס מטפלים ויועצים מומלצים מבית אלטרנטיבלי
הקלד שם, או לחץ כאן