נצפו לאחרונה

השמנת יתר: המחלה, התסמינים והטיפול

השמנת יתר חולנית נחשבת למגפת העולם המערבי. בעוד שמחצית מאוכלוסיית העולם סובלת מתת תזונה ורעב, המחצית השנייה של האוכלוסייה סובלת מהשמנת יתר חולנית, שאף גורמת לתמותה. עפ"י נתוני ארגון הבריאות העולמי, אחוז הסובלים מהשמנת יתר חולנית מגיע לכ-57% מהגברים וכ-60% מהנשים. גם לגבי ילדים, אחוזי התחלואה בעלייה ומצביעים כי בין 15%-30% מהילדים סובלים מהשמנת יתר. במחקרים רבים הוכח, כי השמנת יתר אינה רק עניין אסתטי, אלא היא כרוכה גם בהתפתחות של בעיות רפואיות ונפשיות קשות.
פרופ' בוריס יופה, מומחה לכירורגיה, מנהל המחלקה הכירורגית, במרכז הרפואי ברזילי, מסביר על הגורמים להשמנת יתר, הסיבוכים האפשריים ואפשרויות הטיפול.

מרכז רפואי ברזילי: https://www.barzilaimc.org.il

קישורים מועילים:
האגודה לזכויות החולה: https://www.patients-rights.org
* * *

מטרתו של סרטון זה, מקצועי ככל שיהיה, הינה לספק מידע בלבד. הוא אינו מתיימר לשמש תחליף לאבחנה, לייעוץ פרטני או לטיפול רפואי מאת איש מקצוע מוסמך. המידע בסרטון מעודכן נכון לתאריך העלאתו לאתר. בנוסף, הוא עשוי לכלול תרגומים לשפות שונות, אלו עלולים לכלול טעויות תרגום. אין להתעלם מייעוץ רפואי פרטני, או לדחות טיפול וייעוץ רפואי, על סמך מידע אשר נצפה, נקרא או נשמע בסרטון זה. הסתמכות על מידע זה הינה באחריותכם בלבד.

תודה! אתה מוזמן לשתף את הסרטון עם חבריך!

לא אהבת את הסרטון הזה. תודה על שהבעת את דעתך!

נוסף לפני מאת vod-galit
106 צפיות
קטגוריה
תזונה ודיאטה
מחפש מטפל בתחום? כנס לאינדקס מטפלים ויועצים מומלצים מבית אלטרנטיבלי
הקלד שם, או לחץ כאן