נצפו לאחרונה

הורדת כולסטרול

הורדת כולסטרול עם ד"ר קובי עזרא. https://diet2all.net/PAGE85.asp
איך מפחיתים את הכולסטרול ? החומר שסותם עורקים לעתים קרובות עלה עם הגיל, וקרדיולוגים טוענים שכול המבוגרים החל מגיל 20 צריכים ללבדוק האם יש להם כולסטרול גבוה לפחות פעם בחמש שנים. וכמובן אלא שבסיכון גבוה למחלות לב.

החדשות הטובות? אם רמת הכולסטרול הכוללת בצום שלנו עולה על הרמה הרצויה שהיא: 200 ומטה, או אם ליפופרוטאין בצפיפות נמוכה שלך (LDL, כולסטרול "רע") גבוה, כדי מאוד לבצעה שינויים פשוטים באורח חיים ובעיקר כשישנו הצורך. בעולם הרפואה וע"י דיאטה רפואית מטולפים רואים לעתים קרובות ירידה משמעותית בכולסטרול תוך שישה עד שמונה שבועות.

להלן מספר טיפים להורדת רמות כולסטרול גבוהות:
כמובן שישנו הצורך לקבל הערכת בריאות אישית בקשר לכולסטרול ולשומנים בדם ע"י איש מקצוע!

הגדרת יעדים ברמות הכולסטרול: כדי לדעת כמה נמוך כדיל לנו להורית את הכולסטרול שלנו, זה תלוי במספר גורמים, לרבות היסטוריה אישית ומשפחתית למחלות לב וכלי דם, ואם יש לך גורמי סיכון קרדיווסקולריים, כגון: השמנה, לחץ דם גבוה, סוכרת ועישון.

אם הסיכון שלך נחשב גבוה, מרבית הרופאים יתייחסו ל-LDL היעודי שלך לפחות מ- 70. אם הסיכון שלך הוא מתון, LDL יעד של מתחת 130 הוא בסדר. אם הסיכון שלך הוא נמוך, פחות מ- 160 המטרה סבירה. המגמה כרגע היא לטפל באנשים קודם לכן, במיוחד אם יש להם שני גורמי סיכון.

לשקול טיפול תרופתי לרוב כשהרמות הן מעל 300-350 עם התערבות תזונתית.
שינויים באורח חיים הגיוניים עבור מישהו עם כולסטרול גבוה. אבל אם הסיכון למחלת הלב שלך הוא גבוהה, ייתכן שגם צריך לקחת תרופה להורדת כולסטרול.
טיפול תרופתי נחשב לדבר היחידי שיעבוד מהר, כדי להוריד את רמת כולסטרול גבוה בדם. אך אין זמה אומר שלא צריך לנקוט במהלכים, כמו: הפסקת עישון וירידה במשקל. הדברים האלה מורידים את הסיכון.

שינויים באורח חיים הם חשובים ביותר, אך אנחנו צריכים להיות גם מדגישים את היתרונות של תרופות בעת הצורך.

מספר סוגים של תרופות להורדת כולסטרול זמינים, כוללים ניאצין, סופחי חומצות - מילחי מרה. אך הסטטינים הם טיפול הבחירה עבור רוב האנשים.
סטטינים יכולים להוריד את רמת כולסטרול LDL בכ- 20% עד 50%.

בנוסף להורדת כולסטרול ה"רע" LDL, פעילות גופנית סדירה יכולה להעלות את הכולסטרול "טוב" HDL בשיעור של עד כ- 10%. היתרונות באים גם עם פעילות גופנית מתונה, כגון: הליכה מהירה וכו'... ללכת ל-45 דקות הליכה אחרי ארוחת ערב.

תודה! אתה מוזמן לשתף את הסרטון עם חבריך!

לא אהבת את הסרטון הזה. תודה על שהבעת את דעתך!

נוסף לפני מאת vod-galit
198 צפיות
תגיות
כולסטרול, כולסטרול הטוב, כולסטרול הרע
מחפש מטפל בתחום? כנס לאינדקס מטפלים ויועצים מומלצים מבית אלטרנטיבלי
הקלד שם, או לחץ כאן