נצפו לאחרונה

דלקת מפרקים של גיל הילדות: תסמינים ודרכי אבחון

דלקת מפרקים של גיל הילדות מלווה בתסמינים שונים המופיעים באופן שונה אצל כל ילד וילד. תסמינים אופייניים הנמשכים למעלה מ-6 שבועות יובילו לסדרת בדיקות אבחון שיאשרו האם מדובר ב-JIA. למחלה מגוון סוגים, כלומר תתי מחלה, הנקבעים לפי מאפייני החולה והמחלה: גיל, מיקום הדלקת, מספר מפרקים מעורבים ועוד. לכל תת מחלה מאפיינים, התנהלות ותסמינים שונים. קביעת סוג המחלה מסייעת לצפות את מהלכה, להבין את השלכותיה ולהתאים את הטיפול המיטבי.
פרופ' ספי עוזיאל, מומחה לרפואת ילדים וראומטולוגיה ומנהל היחידה לראומטולוגיה ילדים ואשפוז יום ילדים במרכז הרפואי מאיר מסביר על המחלה ותסמיניה השונים ומפרט מהן הבדיקות הנחוצות לשם אבחונה.

המרכז הרפואי מאיר: https://hospitals.clalit.co.il/hospitals/Meir

קישורים מועילים:
האגודה לזכויות החולה: https://www.patients-rights.org
עמותת "מפרקים צעירים": https://www.mifrakim.org.il
עמותת "עינבר": https://www.inbar.org.il
* * *

מטרתו של סרטון זה, מקצועי ככל שיהיה, הינה לספק מידע בלבד. הוא אינו מתיימר לשמש תחליף לאבחנה, לייעוץ פרטני או לטיפול רפואי מאת איש מקצוע מוסמך. המידע בסרטון מעודכן נכון לתאריך העלאתו לאתר. בנוסף, הוא עשוי לכלול תרגומים לשפות שונות, אלו עלולים לכלול טעויות תרגום. אין להתעלם מייעוץ רפואי פרטני, או לדחות טיפול וייעוץ רפואי, על סמך מידע אשר נצפה, נקרא או נשמע בסרטון זה. הסתמכות על מידע זה הינה באחריותכם בלבד.

תודה! אתה מוזמן לשתף את הסרטון עם חבריך!

לא אהבת את הסרטון הזה. תודה על שהבעת את דעתך!

נוסף לפני מאת vod-galit
109 צפיות
תגיות
דלקת מפרקים - דלקת פרקים תסמינים, דלקת מפרקים - דלקת פרקים אבחון, דלקת מפרקים - דלקת פרקים טיפול
מחפש מטפל בתחום? כנס לאינדקס מטפלים ויועצים מומלצים מבית אלטרנטיבלי
הקלד שם, או לחץ כאן