נצפו לאחרונה

דלקת מפרקים שגרונית: ההיבט הנפשי וחשיבות טיפול רגשי תומך

הסטטיסטיקה מלמדת כי בנוסף להיבט הפיסי הכרוך בהתמודדות עם דלקת מפרקים שגרונית (גם: שגרונתית), קיים גם צורך בהתמודדות עם ההיבט הנפשי. כתוצאה מהתסמינים הממושכים של המחלה, לעיתים קרובות היא מלווה גם בבעיות רגשיות ונפשיות, חרדה ודיכאון. אלו, מקשים על התפקוד היומיומי וגורמים לנשירה ממסגרות תעסוקתיות, הסתגרות, ופגיעה בחיי הזוגיות ובחיי המשפחה.
פרופ' מחמוד אבו-שקרה, מומחה לרפואה פנימית וריאומטולוגיה, ומנהל המחלקה לרפואה פנימית במרכז הרפואי סורוקה, מתאר את ההיבטים הנפשיים של המחלה והשפעתה על חוסנם הנפשי של המתמודדים עימה, ומסביר מדוע טיפול נפשי מהווה חלק מהטיפול הכולל המומלץ במחלה.

המרכז הרפואי האוניברסיטאי סורוקה: https://hospitals.clalit.co.il/hospitals/soroka

קישורים מועילים:
האגודה לזכויות החולה: https://www.patients-rights.org
עמותת "עינבר". https://www.inbar.org.il
עמותת "מפרקים צעירים". https://www.mifrakim.org.il
* * *

מטרתו של סרטון זה, מקצועי ככל שיהיה, הינה לספק מידע בלבד. הוא אינו מתיימר לשמש תחליף לאבחנה, לייעוץ פרטני או לטיפול רפואי מאת איש מקצוע מוסמך. המידע בסרטון מעודכן נכון לתאריך העלאתו לאתר. בנוסף, הוא עשוי לכלול תרגומים לשפות שונות, אלו עלולים לכלול טעויות תרגום. אין להתעלם מייעוץ רפואי פרטני, או לדחות טיפול וייעוץ רפואי, על סמך מידע אשר נצפה, נקרא או נשמע בסרטון זה. הסתמכות על מידע זה הינה באחריותכם בלבד.

תודה! אתה מוזמן לשתף את הסרטון עם חבריך!

לא אהבת את הסרטון הזה. תודה על שהבעת את דעתך!

נוסף לפני מאת vod-galit
124 צפיות
תגיות
דלקת פרקים שגרונית - ראומטואיד ארטריטיס תסמינים, דלקת פרקים שגרונית - ראומטואיד ארטריטיס אבחון, דלקת פרקים שגרונית - ראומטואיד ארטריטיס טיפול
מחפש מטפל בתחום? כנס לאינדקס מטפלים ויועצים מומלצים מבית אלטרנטיבלי
הקלד שם, או לחץ כאן